Michael Schenker Group - Universal - (2022)


 

                    Zawsze jeden z największych nazwisk rocka, Michael Schenker  przewodził grupie, jeśli chodzi o grę na gitarze, a jego praca przez lata inspirowała legiony innych. Od Scorpions, UFO i jego solowej twórczości, rtęć i pomysłowy styl sprawiły, że wszyscy starali się nadrobić zaległości. Michael Schenker to niemiecki gitarzysta rockowy pochodzący z Sarstedt, który rozpoczął karierę na początku lat siedemdziesiątych w Scorpions, dołączył do brytyjskiej grupy rockowej U.F.O. a następnie kontynuował swój sukces pod własnym nazwiskiem i z takimi zespołami jak Michael Schenker Group, Temple Of Rock i Michael Schenker Fest. MSG lub jak kto woli Michael Schenker Group wydali właśnie swój najnowszy album „Universal”. Na płycie występują tacy artyści jak Ronnie Romero,Baren Courbois, Steve Mann, Bodo Schopf, Michael Kiske, Ralf Scheepers, Simon Phillip, Brian Tichy, Bobby Rondinelli, Bob Daisley, Barry Sparks oraz Tom Carey.


            Od samego początku „Emergency” prezentuje brzmienie UFO. Ten utwór ma bardzo optymistyczne dzwięki, ze świetnym riffem, oraz solówkami. „Under Attack” równoważy moc z subtelnością. Chwytliwy refren robi dobrą robotę. Połączenie krótkiego instrumentalnego „Calling Baal” wraz z „A King Has Gone” przywołują motyw science-fiction, a drugi to hołd dla Ronniego Jamesa Dio śpiewanego przez frontmana Helloween, Michaela Kiske. Mocno ten kawałek zainspirowany jest twórczością Rainbow. Słychać odwołania do „Tarot Woman”. W „The Universe” świetnie łączy duet wokalistów Ronniego Romero i Gary'ego Bardena, dzięki czemu uzyskujemy harmonię oraz epickość. Przypływ adrenaliny zapewnia klimatyczny „Long Long Road”. Szybsze tempo czyni ten utwór mocno klimatycznym. W „Wrecking Ball” pojawia się wokalista Primal Fear Ralf Scheepers, od razu słychać power metalowym klimat, z dużą dawką zadziorności. „Yesterday Is Dead” umiejętnie łączy inspiracje AC/DC oraz Judas Priest, co brzmi mocno ikonicznie. Kolejny utwór „London Calling” to okaz hołdu dla rockowej i metalowej sceny lat 80. Czuć i słychać, że to mocno refleksyjny utwór pełen gracji. W „Sad is the Song” dalej Michael Schenker i spółka kontynuują klasyczną jazdę, ale tym razem, z elementami nowoczesnego grania. „Au Revoir” kończy podstawową wersję płyty z urzekającą mocą. Rozszerzona wersja płyta zawiera dwa dodatkowe utwory: „Turn Off The World” oraz „Fighter”.


                    „Universal” to płyta który ukazuje jak bardzo ważną postacią dla rocka i metalu jest Michael Schenker. To artysta prawdziwego talentu i zaangażowania w jego rzemiosło. Album z dużą ilością wspaniałych brzmień. „Universal” to hit rockowo-metalowy w 2022 roku.


Moja ocena: 10/10

 

Komentarze

Popularne posty