Trick or Treat - Creepy Symphonies - (2022)


 

                    Trick Or Treat to włoski zespół power metalowy, który pierwotnie powstał jako zespół coverowy twórczości Helloween. Kapela powstała w 2002 roku. „Creepy Symphonies” jest ich siódmym pełnowymiarowym albumem. Został wydany 1 kwietnia 2022 roku nakładem Scarlet Records. Klasyczne potwory z filmów i komiksów powracają, ale też zespół porusza takie tematy, jak problemy środowiskowe, cyberprzemoc i uzależnienie od mediów społecznościowych z wyjątkowym, podnoszącym na duchu akcentem. Zespół tworzą basista Leone Villani Conti, gitarzyści Guido Benedetti oraz Luca Venturelli. Luca Setti jako perkusista oraz Alessandro Conti.


                    „Trick Or Treat” otwiera płytę, mrocznym instrumentalnym wprowadzeniem, rodem z horrorów. „Creepy Symphony” to pochwała power metalu, a w szczególności mocno słychać wpływy muzyki Helloween. Trudno nie przyłapać się na śpiewaniu wraz z refrenem tego zabawnego utworu z mrocznym przesłaniem na temat pokolenia zombie. Utwór „Have a Nice Judgement Day” opowiada o katastrofie ekologicznej. Muzycznie to naprawdę dobra power metalowa piosenka. „Crazy” to niesamowicie melancholijny opis stresu codziennego życia. W tej piosence jest cudowna harmonia i wykorzystanie chórków, które całkowicie sprawiają, że chcesz śpiewać. „Peter Pan Syndrome (Keep Alive)” jest zwykle metaforycznym znakiem kogoś, kto nie dorasta. Utwór to mieszanka klasycznego metalu z power metalem. Bardzo mocno słychać wczesne klimaty twórczości Sonaty Arctiki. „Escape From Reality” to świetne połączenie power metalu z speed metalem. Tekstowo nawiazują do walki z przyziemnością oraz nałogami. „Falling Over The Rainbow” to piosenka, która obejmuje fakt, że chociaż możesz być pracoholikiem i odnoszącym sukcesy, nie możesz poświęcić dla niego własnego szczęścia. Wszystko podane w melodyjnym power metalu. „Queen Of Likes” jest niezwykle odzwierciedleniem tego, ile czasu ludzie spędzają w mediach społecznościowych i jakie ma to negatywne skutki i jak to pochłania życie poprzez uzależnienie. Dalej jest mocno chwytliwie oraz zadziornie. „April” to naprawdę ckliwa power metalowa ballada. Płytę zamyka prawie 12 minutowy kolos „The Power of Grayskull” który mocno uderza w inspirację latami 80, ze względu na syntezatory. Ten kawałek jest po prostu hołdem dla power metalu.


                    „Creepy Symphonies” jest tak łatwo przyswajalny, jak tylko power metal. Trick or Treat wnosi energię dzięki temu 10-utworowemu albumowi, przywracają ducha power metalowych legend. To krążek refleksja,przesłanie, łączy się, z zabawą oraz humorem.


Moja ocena: 10/10

 

Komentarze

Popularne posty